Skip to content

UIBuilder és AppDesigner Szoftverfejlesztői Platformok

Cégünk elnyerte a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programjának GINOP-2.1.7-5 “Prototípus, termék-, és szolgáltatásfejlesztés” tárgyú felhívásában megjelent pályázatot, melyen a UIBuilder és AppDesigner szoftverfejlesztői platformok kialakítása üzleti alkalmazás-fejlesztés folyamatának gyorsítására és technológiailag elavult keretrendszerek egyszerű leváltásához megnevezésű projekttel indult.

Hírek

  • 2018.02.12. Elkezdődött a projekt megvalósítása, elindult a tervezés.
  • 2018.08.17. Megérkeztek az új fejlesztői laptopok, amik segítségével felgyorsul a munka, korábbi projekteken használt gépek cseréje megtörténik.
  • 2018.08-12. Új, fiatal kollégákkal erősítettük a csapatot.
  • 2019.12.27. Elkészült a vállalt határidőre a fejlesztés, bár meg kell hagyni, hogy egyes témákban az utolsó hónap nem volt egyszerű.
    A projekt szabadon felhasználható részének leírása elérhető ezen a linken:
    https://gitlab.com/devbench/uibuilder/-/blob/master/README.md
    A repository pedig itt található: 
    https://gitlab.com/devbench/uibuilder

A projekt adatai

Kedvezményezett neve:
WEBváltó Számítástechnikai és Internet-adatbanki Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

Projekt címe:
UIBuilder és AppDesigner szoftverfejlesztői platformok kialakítása üzleti alkalmazás-fejlesztés
folyamatának gyorsítására és technológiailag elavult keretrendszerek egyszerű leváltásához

Szerződött támogatás összege:
126 774 101 Ft

Támogatás mértéke:
60,51 %

A projekt tervezett befejezési dátuma:
2019.12.27.

A projekt azonosító száma:
GINOP-2.1.7-15-2016-00836

A projekt tartalmának bemutatása

A fejlesztendő keretrendszer és a hozzá készített integrált fejlesztői környezet közösen próbál megoldást adni az iparágban jelenleg erőteljesen fennálló problémára, miszerint a felhasználói felületek (GUI) implementálása modern webalkalmazások esetén sokkal komplexebb, és több erőforrást igénylő feladatok, mint korábbi kliens-szerver alkalmzások korában volt. Ez a probléma olyan mértékűvé vált manapság, hogy az amúgy nagyon egyszerű üzleti alkalmazások fejlesztési költségeit nagyobbrészt a felhasználói felületek fejlesztése teszi ki, ezzel aránytalanul költségessé téve az egyedi alkalmazások fejlesztését.

A fent leírt problémára jelenleg elég kevés fejlesztői rendszer próbál megoldást nyújtani, illetve ezek többsége meglehetősen alacsony sikerrel teszi azt. Ennek oka alapvetően az, hogy ezek a rendszerek nem céloznak egyértelműen az üzleti alkalmazásokra, illetve nem fókuszálnak az egyedi üzleti alkalmazások fejlesztőinek igényeire.

A pályázatban vázolt megoldás alapja elsősorban egy open-source keretrendszer, amelynek segítségével a felhasználói felületek teljesértékű CRUD (create, read, update, delete) funkcionalitásokkal jönnek létre. Tehát ezeket nem kell a felületek mögé megalkotni minden alkalmazásban, szemben azokkal a megoldásokkal, amelyek szintén erre a problémára keresik a megoldást.

A fejlesztendő rendszer másik nagy előnye a versenytársaihoz képest, hogy rendelkezni fog egy olyan cloud alapú fejlesztői környezettel, amelyben nagyon könnyedén, a kliens-szerver alkalmazások fejlesztői által megszokott módon lehet majd az alkalmazásokat fejleszteni. Illetve a cloud környezet lehetővé teszi, hogy a fejlesztőknek ne kelljen, konfigurációkkal, telepítéssel, és tesztelői környezet kialakítással foglalkozni, mert azt egységes felületen keresztül közvetlenül a cloudban fogják kapni. Ezzel hatalmas tehertől, illetve belépési korláttól mentesíti a rendszer a fejlesztőket, és az újonnan induló projekteket. A cloud környezet ilyen jellegű felhasználásra jelenleg egyáltalán nem elérhető a versenytársaknál, vagy ha mégis, akkor csak limitált módon.